ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Belgesi Nereden Alınır?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almak için ne yapmanız ve nereye nasıl başvuru yapmanız gerektiği konusunda hiçbir bilgi sahibi değilseniz, İnternet üzerinde Proxy danışmanlık web sitesini inceleyebilir, danışmanlar ile iletişime geçerek başvurularınızı yapabilirsiniz.  Peki, ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası nedir, neden gereklidir ve nasıl alınır, bu konuları alt başlıklar halinde ele alalım…

 ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası Nedir?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Standardı; ISO 27000 bir parçası olup, bir tür güvenlik standardıdır. Kuruluşunuza ait bilgi varlıklarınızı risk altına girmemesi, ihlal edilmemesi faaliyetleriniz ve iş verimliliğiniz açısından oldukça önemli bir yere sahiptir.  Son birkaç döneme baktığımızda ise bilgi varlıklarınızın teknoloji ve iletişim ile iç içe girdiğini ve kullanımının hızla artığını görüyoruz. Bu hızlı artış sonucunda ise bilgi varlıklarınızı dijital pazarlama da kullanılıyor ve kuruluşunuz için bir tehdit unsuru oluşturuyor. Bunun için bilgi güvenliğinizi oluşturan unsura ihtiyaç duyuyorsunuz.  ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası kuruluşunuza ait bilgi varlıklarınızı korunması denetlenmesi ve kontrol edilmesi gibi bütün sorumlulukları üstlenmektedir.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası Nasıl Alınır?

Eğer kuruluşunuza ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikası almak istiyorsanız, bunun için bu konuda hizmet veren danışmanlık şirketlerine başvuru yaparak, öncelikle danışmanlık ve eğitim hizmeti almanız gerekmektedir. Daha sonrasında eğitim veren danışmanlık şirketleri, uygulamalı olarak ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını maddelerine uygun sistem kurarak çalışmaları başlatırlar. ISO 27001 Belgesi danışmanlık ve eğitim almak istemiyorsanız, bu sistemi kuran personellere gerekli eğitimleri almasını sağlayarak, sistemin kendilerini kurmasını tercih edebilirsiniz.

ISO 27001 Belgesi Neden Gereklidir?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası kuruluşunuzun bilgi varlıklarına ait bütün risk ve tehditleri belirleyip, etkin bir şekilde risk yönetimini de sağlamaktadır. Aynı zamanda iş sürekliliğinizi ve veriliğini artıma yolunda da en etkili unsurdur. Bilgi varlıklarınızın doğruluğunu ve bütünlüğünü sağlayıp, gizliliğinizi korur.

Comments are closed.